17.7.2018

Opora a stálice v šnečí kleci

V seriálu letních rozhovorů jsme "maličko" vyzpovídali nepřehlédnutou "obří" oporu nejen dobřanské branky, ale i celého týmu z jihu Plzeňska, který rok co rok válčí na republikovém hokejbalovém poli. V klubu až na menší pauzu působí několik sezón, pričemž v každé z nich patřil k základnim stavebním kamenům dobřanské hokejbalové mozaiky.
Na několik otázek odpoví pro klubový portál brankář Jan Marek.

Začnu tradiční otázkou, dá se zvládnout zaměstnání dohromady se sportem či hokejbalem?
Jelikož pracuji jen ranní směnu, tak se hokejbal se zaměstnáním dá zvládnout úplně v pohodě. V den, kdy nemám hokejbal, ještě dělám další sporty.

Jak se udržuješ přes letní volno?
Téměř celé léto trávím někde na výletech na kole. Kolo je super na kolena, tudíž mi to i prospívá ke zpevnění kolene, které jsem měl v zimě zraněné. Jeden den v týdnu mám vždy vyhrazený na posilování. Cvičím ale pouze se svoji vahou a posilovací gumou.

Trochu to odlehčime, patřiš do skupiny sportovců, na které platí to známé a otřepané: Na co sáhne, to mu jde. Možná fotbal hraješ maličko jinak, ale zase "dobře" centrované míče umíš uklidit jako populární Dino Koler. Takže, existuje nějaký sport, který nemusíš???
Neřekl bych, že mi jde každý sport. Když jsem něco chtěl nějak umět, musel jsem vždycky hodně trénovat, abych se dostal na nějakou úroveň. Myslím si, že každý sport je hlavně o tréninku. Jak si zmínil, nohy mám naprosto levý - tam to nedožene ani trénink :)

Zpět tedy k tomu sportu našemu.... Zhodnotíš v kostce loňskou sezónu z hlediska týmu, ale i po osobní stránce?
V sezóně jsme odehráli spousty krásných zápasů, k tomu "peckový" play-off - bohužel Karviná byla ještě o něco výše než my. Myslím, že to spoustu lidí posunulo zase o kousek dál. Takže uplynulou sezonu hodnotím jako velice povedenou.

Letos bude druhá nejvyšší soutěž v ČR pouze o deseti týmech, přesto v ní zůstanou moravské kluby a týmy z východu Čech jako Brno, Opava, Jihlava či Pardubice. Kvalita zůstane, zápasů kapku ubyde, pouze 18 mačů v zákl.části, klasicky doma-venku, ale zase oproti loňsku se celé play off pojede na tři vítězné duely. Jak tohle vnímáš ty - jako jeden z lídrů našeho týmu?
Došlo k tomu, co jsem vlastně nechtěl, aby se někdy stalo. Po mém návratu do Dobřan z Plzně se po roce spojil Západ a Východ , což jsem si říkal, že bude finnčně a časově náročné pro hodně týmů. Pak každý rok opustily ligu dva týmy a dopadlo to tak, že se letos přihlásí jen 10 týmů z původních 20. Přijde mi to jako úpadek hokejbalu.

Nejde přehlédnout, že jsi v poslednich letech markantně změnil přistup k hokejbalu a makáš na sobě, mladým jdeš přikladem, přesto se zeptám. Na konci července odstartujeme už několikátou společnou letní připravu, jak se k ní postavíš a s jakou vizí do ní půjdeš?
Už jsem starší a myslím, že přemýšlím jinak než dříve. Za mlada jsem fungoval jinak, udělal spousty chyb. Teď už jsem si dal nějaký řád a snažím se ho dodržovat. Do přípravy půjdu jako každou poslední sezonu s tím, abych byl co nejlépe připraven do sezóny. Doufám, že se nás bude scházet více než loni.

Co poradíš jako zkušený hráč a opora Dobřan mladým hokejbalistům - žákům, dorostencům a vlastně i sportovcům, aby i oni se třeba stali lídry či reprezentanty?
Poslouchejte trenéry, starší hráče co Vám radí, bavte se sportem, makejte naplno - ať si jednou budete moci říct, dal jsem do toho všechno !

Honzo, odbočíme malinko jinam, ty i spousta dalších aktuálnich mladíků z naší kabiny jste v juniorských reprezentacích byli. Zaznamenal jsi prosazení se českých juniorů či výběrů od U16 až po U20 na mládežnických světových šampionátech?? Případně, co na to říkáš ty?
Sledoval jsem MS , bylo skvělé vidět mé spoluhráče, jak válčí. Myslím, že mi některá jména z Dobřan v reprezentaci chyběla, ale asi to trenéři poskládali dobře, když to byl jediněčný úspěch. Všem klukům gratuluji.

A co nová sezóna v podání našeho mančaftu? Roste nám nový areál včetně krytého stánku, klub se za těch x-let vydal také jiným směrem, oba pamatujeme starý "hokejbalák", starou kabinu, atd. Pozor - všechno mělo ale svoje kouzlo, to každopádně. Zeptám se tě tedy i jako už zkušeného hráče, jak vnímáš tyto změny ty osobně?
Co víc si můžeme přát, než takový areál. Když si vezmu, jak jsme hráli ve sněhu, dešti , zimě .... a teď hala... pro mě je to nejlepší zázemí.

Jsi v nejlepších letech a minimálně pro mne jeden z nejlepších gólmanů u nás, máš ještě sám nějaký cíl?
Nejlepší léta už mám za sebou :-). V ČR je spousta skvělých golmanů, když občas vidím extraligu. Můj cíl je, zachytat si ještě pár zápasů extraligy.

Co bys řekl závěrem???
Závěrem bych chtěl poděkovat městu za podporu a výstavbu nové haly. Všem divákům, přátelům, kamarádům za to, že fandili či drželi palce a pozvat je v září do haly na zápasy nové sezony.
(Rozhovor: Šlehy V. st. vers. Hanz)

Očima trenéra:
Jak už bylo zminěno, je to velký gólman a sportovec nejen postavou. Změnil se, maká a jde ostatnim přikladem. To už se dá za "pár" posledních sezón konstatovat. Sport bývá vrtkavý, pričemž v něm platí, jednou si dole, jednou..... Honza, jako už zkušený hráč, zažil oboje. Má ještě jeden cíl, který by si za svůj přístup ke sportu zasloužil. Snad se mu tedy povede, čapnout si extraligu. Kde a kdy???
To, nechť si každý dosadí sám....
V.Šlehofer st.

"Jan Marek na snímku si právě pochutnává na bonbónku, který mu přilétl do kasy.....😀 "Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

16.7.2018

Nejlepší gólman 1.ligy

V době "letní pauzy" je vice času na spoustu věcí, které v období zápasů, treninků, atd. logicky nestíháš. I v rámci jakési rekapitulace loňské sezóny nechceme zapomenout, že v naší brance stál nejlepší gólman 2.nejvyšší soutěže v ČR. Šneci se o jeho výkony opírají takřka každoročně . V naší kleci vévodil nejen mohutnou postavou, ale také čísly, kterými trumfnul všechny své brankářské kolegy. Pozor, asi neřeknu novinku, že "Hanz" by se neztratil ani v poli, "drápky" má hodně šikovné.....
V nejbližší době přineseme "pár" odpovědí od opory dobřanských hokejbalistů mezi třemi tyčemi - Jana Marka.(
Šle)

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

10.7.2018

Slíbené vyzpovidání Šneků po Kanadě

Úspěšní hráči TJ Snack Dobřany v dresech ČR U20 Pavel Sloup a ČR U18 Nicholas Kaňák odpovidaji na pár otázek pro klubový portál.

1.Jaké jsou první dojmy ???
Pavel S. První dojmy jsou určitě nádherné, ale furt si to člověk ještě úplně neuvědomuje, co vlastně dokázal.
Nicholas K. Hned první, co cítím, je obrovské zklamání, jeli jsme tam s jedním cílem, který se bohužel nesplnil.

2.Proti komu se Vám hrálo nejhůře a naopak?
P.S. Nejhůře se hrálo pravděpodobně s Kanaďany, vzhledem k tomu jaký styl hokejbalu preferovali. Byli nejlépe fyzicky připravení a svým důrazem nám obzvláště v prvním zápase dist zatápěli. A nejlépe? Asi se Slováky možná vzhledem k tomu, že vyznávají podobný styl hokejbalu jako my a po zápase s nimi jsme nebyli tak pomlaceni jako např. po utkání s Brity.
N.K.Nejhůře se mi hrálo asi proti Velké Británii, utkání nemělo tempo a vůbec jsem se nedostal do zápasu a nejlépe proti Kanadě.

3.Je mi jasné, že rozdíl mezi hrou na našich standardních hřištích v sezóně musí být markantní ve srovnání s "obrovsky" dlouhým hokejovým placem, kde se hraje mezinárodní hokejbal, ptám se tedy, jak jste přechod na obr stadion vnímali vy dva???
P.S.Mně osobně to nějak nevadilo. Sice je to více běhání, ale zase i více prostoru ke tvoření.
N.K.Mně osobně to nevadilo, bylo to sice vic o běhání, ale zároveň jsme měli prostor si někdy podržet míček díky většímu hřišti, roztáhnout si hru, takže mně to nevadilo a myslím si, že mi to i docela vyhovovalo.

4.Turnaj se povedl oběma českým výběrům, vzájemná podpora nepochybně také vede k úspěchu, sledovali jste tedy dění i v druhé kategorii???
P.S.Když to šlo, tak jsme se šli na kluky z "osmnáctky" podívat přímo na stadionu, jinak jsme buď sledovali onlajny a nebo i stream ze zápasu.
N.K.Určitě jsme "dvacítky" sledovali
(a fandili) buď na stadionu, nebo přes internet na pokojích.

5.Říká se, že Kanada není jen "hokejová", ale i nádherná země. Byl čas i na "špetku" kultury"?
P.S. Já doufám, že jsem tu nebyl naposledy, je to opravdu krásná země. Jeden den jsme měli příležitost se podívat na maják a místní památku, kterou už jsem zapomněl a byli jsme se podívat i v centru města a také obchodním centru.
N.K. Je opravdu nádherná. Byli jsme jeden den na výletě na nejvýchodnějším bodu Kanady, bylo to opravdu parádní( a dokonce jsme viděli Kosatky😃)

6.Co si z Kanady odvezete a co plánujete nyní na léto???
P.S.Zážitky na celý život a spoustu zkušeností. Na léto je v plánu brigáda a pak i letní příprava.
N.K.Odvezu si fakt, že hokejbal se stále zrychluje a zlepšuje. Je pořád na všechno méně času.

7. V klubu je aktuálně klid zbraní, přinesete do šnečí kabiny nějakou novinku, případně novinky???
P.S. Tak rád se podělím o nějaký historky, když budu moct....😃
N.K.Pokud mi to náš "velkej šéf" dovolí, tak možná nějakou perličku odtajnim😃😃

8.Zlatý a stříbrný kov na krku je nesporně obrovský úspěch, co bude nyní po volníčku dál???
P.S. Věkem už nespadám do žádné mládežnické kategorie, takže už budu válčit jen na jedné frontě a to v mužích.
N.K. Ted si dám chvíli pauzu a pak mě čeká individuální připrava.

9. S jakou chutí vyrazíte do letní klubové přípravy???
P.S. Mým cílem je, co nejlépe se připravit na další sezónu, protože ta bude pro mne zlomová.
N.K. Jak už jsem řekl, nejdřive si musím odpočinout. Pak se začnu sám připravovat na další sezónu.

10.Jsem si vědom, že to oba máte časově nabité. Niky válí hokej v Plzni, Pájo ty studuješ v Praze, přesto se zeptám. Co máte v plánu v nadcházejicí naší klubové sezóně????
P.S.Určitě si vybojovat stále místo v A týmu a udělat nějaký týmový úspěch. Ideálně se dál individuálně zlepšovat.
N.K.Já vyrazim do sezóny s tím cílem, abychom se dostali s dorostem dál než v loňské sezóně a chci zabojovat o mistrovství světa juniorů, které bude za dva roky.

Oběma odchovancům upřímně gratuluji i za celé vedení našeho klubu!!!

Ještě ale musím zmínit jedno přání, poněvadž je jasné, že tohle budou čist i vaši-naši spoluhráči z kabiny, dále pak rodiče našich žáčků, město Dobřany, atd., atd.

Tak tedy - Jelikož se v našem případě jedná o kolektivní sport, pak věřím, že byť jste kluci nyní úspěšní, přesto na náš klub, z kterého jste do světa vyrazili a udělali v něm úspěch, nezanevřete a společně budeme nadále nejen sportovní překážky zdolávat dál.
Za TJ Snack Dobřany - V.Šlehofer st.

Na 1.snímku oba mládežničtí reprezentanti ČR, ale také hráči TJ Snack Dobřany.
Zleva: Pája Sloup a Niky Kaňák.

Na 2. snímku Niky s rodiči Pavlem a Gabrielou Kaňákovými, kteří fandili přímo v Kanadě. Snad mohu zmínit, že maminka Nikyho Gabriela je Kanaďanka. Tak schválně, komu asi fandila......????

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

 

9.7.2018

ČR U20 zlatá, U18 střibrná

Parádních výsledků dosáhly oba naše mládežnické výběry na světovém šampionátu juniorů v Kanadě, resp. v St.John's.
"Dvacítka i osmnactka" se rvala až do konce svých finalových soubojů s domácí Kanadou. Zlato bere dvacítka za výhru 4:3 v prodloužení a s naším dobřanským hokejbalistou Pájou Sloupem, který podával velmi dobré výkony. Další Šnek Niky Kaňák dotáhl jako správný kapitán český tým do finále a následně k nádherné stříbrné medaili(smolná prohra 1:3), i on byl na hřisti "pekelně cítit".
Oběma českým mančaftům včetně realizačnich týmů a servismanů okolo moc a moc gratulujeme.
S našimi dvěma šampióny se zkusíme co nejdříve spojit a pokusíme se je maličko vyzpovídat. Kluci - parádní práce a věřím, že skvělé výkony prodáte i v našem klubu.
(Šle)

Na snímku zleva - mistr světa U20 Pavel Sloup a vedle něj kapitán ČR U18 a vicemistr světa Nicholas Kaňák oba hráči TJ Snack Dobřany.

Pánové, ještě jednou velká gratulace !Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

 

 

Šneci v dresu ČR

O víkendu měly napilno reprezentační hokejbalové výběry.
Přípravný kemp širšího kádru absolvoval a následně i dres mužské reprezentace ČR oblékl náš klubový hráč Václav Šlehofer mladší, který nastoupil i do modelového utkání proti české dvacítce, v dresu juniorů ČR se pro změnu představil další hráč dobřanských barev Pavel Sloup, který by měl i s dvacítkou odletět zkraje července do Kanady na mistrovství světa juniorů. S kategorii U18 se také do Kanady chystá další hráč Dobřan, který bude reprezentovat Českou republiku na juniorském šampionátu. Nicholas Kaňák je sice prioritně hokejista, ale v našich barvách nastupuje od žáčků a i letos nám prokázal výborné služby v mnoha zápasech st.dorostu ale i mužů. Jeho bratr Lukáš už nastupuje v barvách extraligové hokejové HC Plzeň coby profík a i on v našem klubu působí od žáků, přesto na náš klub nezanevřel a v play off mužské "Národky" pravidelně nastupoval. Posledním mládežnickým reprezentantem ČR, který pochází ze šnečí líhně, je Honza Brtník, jenž by měl jet s výběrem ČR U16 na světový šampionát do Zlína, i tam bude bohaté mezinárodní obsazení v podobě Slovenska, Kanady, USA, atd.

Všem dobřanským klukům, pochopitelně i českým hokejbalovým výběrům, přeji na šampionátech sportovní zážitek a i nepochybně pronikavý úspěch. Od našich klubových hráčů očekáváme v repre dresech kvalitní výkony, díky kterým se do výběrů ČR probojovali a samozřejmě vzornou reprezentaci nejen našeho klubu. V.Šlehofer st.

Na snímcích z modelového utkáni v Kladně dne 23.6. zleva Pavel Sloup a Vaclav Šlehofer ml.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

 

 

Minipřípravka ve Stříbře

Naši nejmenší se představili na turnaji ve Stříbře. Krom Šnečků z Dobřan do utkání minipřípravek a mladších, nastoupily ještě týmy HC Buldoci Stříbro -tedy domácí mančaft, dále HC Škoda Plzeň A, HC Škoda Plzeň B, HC Mariánské Lázně, HC Tachov. Naši a stříbrští hokejbalisté se tak popasovali s hokejovými týmy. Sluší se dodat, že např. plzeňští hokejisté tento turnaj odehráli v celkovém složení kádrů s ještě mladšími hráči. Přesto naše konečná druhá příčka za vítězným Stříbrem je vynikající. (Šle)

Vedoucí týmu A.Hradská: Děti hrály výborně, skvěle spolupracovaly.
Eva Česáková: Šnečkové hráli parádně, bojovali a vybojovali si nádherné 2.místo.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

 

Další z líhně dobřanských talentů

Věkem stále ještě žák, letos nastupoval pravidelně v obou dorostech. V mladším patřil mezi opory a pozor ve staršim se posouval svými výkony každým zápasem do důležitých rolí. Chodil trénovat téměř každý den. Pomáhal i s trénováním přípravky. Je to "Dobřaňák" a ve svých 13-ti letech další velká hokejbalová naděje šnečí líhně. Pojede i s muži na letní turnaj do Přelouče... Ano, věkem stále ještě řeklo by se dítě, ale Michal je poctivec a pokud bude šlapat i ve škole, pak by zde mohl vyrůst další hokejbalista. Na pár otázek odpovídá starší žák Michal "Magic" Neumaier.

1. Jak ses dostal mezi Šneky a v kolika letech si začal s hokejbalem v Dobřanech?
K hokejbalu mě přivedl můj soused Bohoušek Havránek, který tady v klubu několik let působí. Začal jsem chodit se koukat na hokejbal od svých šesti let a za 2 roky jsem ho zkusil i hrát. Bavilo mě to a tak jsem zůstal.
Poznámka trenéra - "Bohoušek Slávista Ipeesák" = skaut😀

2. Do jaké školy chodíš a pochopitelně do jaké třidy?
Na základní školu v Dobřanech a chodím do 7.B.
Poznámka trenéra - čili originál domorodec😀

3. Když uz jsme u školy, jaké známky očekáváš?
No, celkem dobré, nějaká ta trojka dvojka...Trošku přidám a bude to ještě lepší, to vím.
Poznámka trenéra - to musíš!

4. Hraješ i jiný sport, připadně jak často?
Hraju tady za Dobřany ještě fotbal, když vyzbyde čas, tak chodím jednou, někdy i 2 týdně.
Poznámka trenéra - fotbal tě taky donutí běhat😀

5. Co se ti na sportu líbí a na hokejbalu obzvlášť?
Na sportu se mi líbí kolektivní úspěchy, týmová hra,vítězství a tak dále.
Na hokejbale se mi také líbí týmová spolupráce, nevadí mi ani tvrdá hra. Máme tady super partu.
Poznámka trenéra - partu si tvoří kabina, nic nového.

6. O přednostech mluvit nebudeme(ty znám), zkusím se tě schválně zeptat, víš na čem společně zapracujeme?
Myslím, že celkově na pohybu. Určitě zamakám .                                                             Poznámka trenéra - bingo a ještě pár věciček poladíme....

7.Nyní máte pauzu, jak ji využiváš?
Chodim si třikrát v týdnu zaběhat a k tomu dělám i posilovací cviky.
Poznámka trenéra - to dobře děláš, ale i odpočinek včetně vydatného spánku je zapotřebí, hlavně pak v tvém věku....

8. Za měsíc a něco to znovu vypukne, máš našlápnuto, příprava bude tězká, ale nezbytná, těšis se?
Každý rok je příprava těžká, budu se snažit jí odmakat co nejvíce. Hrozně moc se těším, hlavně pak na zápasy, prostě na sezónu.
Poznámka trenéra - ještě aby ses netěšil...😀

9. Právě v začátku sezony se rozjede nový cyklus mládežnických kategorií, ty budeš coby hrác ročníku narození 2004 spadat do U16, porveš se sportovně i o republikový dres?
Určitě se porvu o repre dres, je to pro mě čest a budu dřít , aby byla aspoň šance se probojovat na repre kempy.
Poznámka trenéra - hlavně trpělivost a poctivá dřina, jiná cesta za úspěchem ve sportu asi není....

10. Co bys chtěl v hokejbalových Dobřanech dokázat???
V Dobřanech bych chtěl vyhrát extraligu mužů, a určitě bych si chtěl zahrát i s tebou.
Poznámka trenéra - tak to nejspíš neklapne....😀

Co bys řekl závěrem?
Na závěr bych řekl, že budu dělat vše proto, abych se stal třeba dobřanským tahounem. Hlavně bych chtěl poděkovat lidem, kteří se tady o to starají, a že mě podporujou a snaží se mi pomoci ...
Poznámka trenéra - hlavně nezapominej na školu.

Pohled trenéra:
Vím, že to bude čist, přesto.... Hodně se za rok zvedl, začal makat a má opravdu našlápnuto.
Takže je třeba i souběžně se školou makat nadále. Kdo chce na sobě dřít, pak se mu to vrátí. Inu, čas ukáže...

(rozhovor: Šlehy V. st.  vers.  Magic)

Na snímku Michal Neumaier - 13-ti letý hráč TJ Snack Dobřany

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

Šnečci opět vítězně

Ve čtvrtek 14.6. se uskutečnil úplně ten poslední duel v naší ještě ne zcela zhotovené kryté aréně. Odehrál se velmi dramatický zápas, v němž naši nejmenší vyzvali do boje rodiče. Podrobnější scénář poskytl pro klubový fb web trenér Petr Úbl(viz níže). Naše kategorie mini přípřívek by ještě měla startovat na turnaji ve Stříbře, čimž bude sezóna 17/18 pro naše barvy definitivně historií.(Šle)
PetrUbl: Nejmenší Šnečci kategorií přípravek a minipřípravek se rozloučili se sezónou zápasem na domácím hřišti. Soupeřem jim byli nažhavení rodiče, jejichž velké nadšení se projevilo v první polovině zápasu, kdy drželi vedení 4:0. Poté se rozjetí pinďové probudili k obratu a vítězstvím 8:6 potvrdili, že se nezaleknou ani dospěláků. Poděkování nejen za skvělý mač, ale i za celoroční podporu náleží všem rodičům, i těm, kteří se nemohli závěrečné zůčastnit.

Snímek je z nejdůležitějšího zápasu sezóny přípravek 2017/18Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

Také nejmenší hráli letos naposledy

Na plzeňské 20.ZŠ v Brojově ulici odehráli své turné naši nejmenší, když se sobotní akce přípravek a minipřípravek účastnily ještě týmy Litic, Plzně, Stříbra a hokejového Meteoru Třemošná. Naše výprava byla rozložena do tří týmů, přičemž jsme se tentokrát snažili Šnečky rozdělit ročníkově, nikoli výkonnostně. Naši nejmenší si vedli velmi zdatně, byl zaznamenán progres a sportovní posun, což je pro náš klub velmi dobrá informace. Čili je zapotřebí to po prázdninách znovu pečlivě odstartovat. Všem rodičům je třeba poděkovat za celosezónní práci a dětem popřát pěkné a i sportem naplněné prázdniny. V.Šlehofer

Trenér přípravek Petr Úbl hodnotí poslední vystoupení Šnečků:
Do posledního turnaje přípravek a minipřípravek, který se konal v sobotu 9.6., jsme vyslali celkem 3 týmy, jeden tým přípravky a dva týmy minipřípravky. Nejlépe si vedli přípravkáři, kteří porazili soupeře z Plzně i Stříbra vysokým rozdílem. Pozadu ale nezůstaly ani oba týmy nejmenších, které bojovaly nejen proti soupeřům, ale i proti rozmarům počasí. Děti si turnaj užily, rodiče též, my trenéři máme radost, když vidíme, že se všichni posunuli a tenhle sport je baví. Tím úplně posledním zápasem, kterým se děti rozloučí se sezónou, bude každoroční zápas proti rodičům.

 

Na snímku minipřípravka TJ Snack Dobřany 2017/18Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

Na snímku přípravka TJ Snack Dobřany 2017/18Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

 

 

 

 

Další Šneci v neděli zakončili sezónu

TJ Snack Dobřany -Hbc Plzeň 2:3
(extr.ml.dorostu, Dobřany, ne27.5.)

Branky: Mužík 2

V konfrontaci s prvními dvěma týmy naší skupiny v extralize mladšího dorostu v pátek v Suchdolu a v neděli proti Plzni jsme si dokázali, že hokejbal umíme. Vyrovnaný a bojovný duel se šancemi na obou stranách, tak by se asi dalo popsat toto mládežnické utkáni. Naše kluky musíme pochválit, ale i soupeře, který svoji kvalitu prokázal. My můžeme obra občas potrápit, ale pravidelně jej porážet, to asi i vzhledem k poměru možností nelze. Našim klukům patří za celou sezónu poděkování, spousta z nich se posunula a další poctivou prací ještě posune. Za všechny - Malotín, bratři Duchkové, Vaníček(toho přibrzdilo zranění), Gawenda, Vajda, přičemž nejvice vylétl Neumaier. Poděkování patří i klukům z mužského týmu, kteří přišli mladším potenciálním spoluhráčům udělat organizační zápasový servis.
A to je cesta, kterou si pomaloučku jdeme dál. Snaha vychovat další mladé hráče, je to, co nás v našem hrdém nejen hokejbalovém městě baví a roky i nepochybně naplňuje. Nyní se ještě kvůli našim Šnekům z Dobřan, kteří budou reprezentovat ČR na nejbližších akcích, budeme tréninkově tzv.udržovat, poté vypustíme červenec a na přelomu prázdnin to rozbalíme znovu a to by bylo.....
(Šle)

Sestava Šneků:
Brtníķ Ji
Brtník Ja Neumaier Vaníček Gawenda
Duchek T. Duchek A. Vajda Malotín Matoušék
Mužík Bárta Rejda Svoboda Kopf

Trenéři: Šlehofer V.sta+Matoušek J.sta

Na snímku TJ Snack Dobřany po utkání 27.5. v Dobřanech
Zleva stojí:
Gawenda, Malotín, Vaníček, Neumaier, Matoušek J.mla, Kopf, Rejda, Brtník Ja a Mužík
Pod nimi zleva:
Matoušek J.sta, Duchek T., Duchek A., Vajda, Šlehofer V.sta a Bárta
Sedicí zleva: Svoboda a Brtník Ji

 

 

 

 

 

 

 

 

Také mladší žáci končí sezónu

Minipřípravka proti hokejistům

Kluci z minipřípravky se na předposledním turnaji nejmenších na hřišti Stříbra utkali ve dvou zápasech proti hráčům hokejového klubu Meteor Třemošná. Ve vyrovnaných zápasech zužitkovali zkušenosti nejen z posledních hracích tréninků, ale i z celosezónní přípravy. Naposledy budou Šnečci reprezentovat na závěrečném turnaji 9.6.2018 ve Štruncových sadech.

TJ Snack Dobřany - HC Buldoci Stříbro 2 : 8
(přebor MŽ, sobota 26.5.)

TJ Snack Dobřany - HBC Plzeň 1 : 15
(přebor MŽ, neděle 27.5.)

Zápasy hodnotí trenér Šnečků Petr Úbl: Máme za sebou poslední dva zápasy této sezóny, které jsme odehráli na domácím hřišti proti oběma západočeským rivalům. Oba duely jsme prohráli a to zejména díky špatné orientaci v předbrankovém prostoru, na tom ale nyní hodně pracujem. Máme problemy s přechodem z malého hřiště, kde přednostně hrajeme jako přípravky, to je ale přirozené. Nezbývá, než se rozloučit s touto sezónou, kdy po podzimní části jsme byli průběžně třetí v devítičlenné tabulce, zatímco nyní končíme na 7.místě. Za posledních 7 zápasů jsme nezískali ani bod, na druhou stranu jsme pomalu zapracovávali nové tváře nejen z kategorie přípravky, ale i z minipřípravky a my věříme, že se nám kluci opět posunou, tak jak nám to ukázali v posledních utkáních. Všem hráčům a zároveň i rodičům patří velké díky!!!

Také si dovolím přidat pár slov:
Naši nejmenší, kteří hráli v kategorii mladších žáků, rovněž jako ostatní Šneci, zakončili záverečnými duely sezónu.
Tréninkové jednotky stále jedou dál, když se budeme nadále scházet k herním modelovým zápasům třikrát týdně až do konce školního roku. Je třeba říci, že i tady nám nepochybně rostou šikulkové. Ačkoliv jsou zde mezi námi, ale i v porovnání se soupeři, mnohdy vidět markantní věkové rozdíly, i tak jsou malí Šnečci považováni za opravdové bojovníčky a vycházející hvězdičky možná že i nejen dobřanského hokejbalu.. Na výsledcích to sice příliš vidět není(pokud nechci vnímat či počítat souboje přípravek) a i vysoko prohráváme, ale kdo se ve sportu pohybuje a maličko mu rozumí, pak urcitě ví své. Kluci rostou každým tréninkem a zápasy. Bodejt by ne, odehrají jich i několik za vikend. Třeba nám to jednou ukážou, jak se hraje hokejbal. Upřímně říkáme, že je radost s těmito špunty pracovat. Jsme na caparty náležitě pyšní, poděkování patří rodičům, hl. trenérovi Šnečků Petru Úblovi , Alici Hradské rovněž za vedení nejmenších, Petru a Evě Česákovým, Radku Vajdovi, Janu Šlehoferovi všem za servis dětem, zkrátka úplně všem, kdo se na chodu naší základny nejmenších podíleli či podílejí. Oceňujeme i předání medailí oběma týmům panem Jiřím Leflerem (na jedne společné fotografii) z Prachatic, který děti v našem stánku dekoroval po poslednim utkání sezóny jako vedouci společné soutěže s regionem Čechy jih. Prckové odcházeli domů spokojeni a my jako realizační tým s dobrým pocitem a o to jde především.
Jak jsem zmínil, my se ještě chvilku budeme sportem bavit, neboť tréninky stále jedou dál, k tomu budou hrát ještě přípravky, poté následují prázdniny a na konci letního lenošení to znovu nastartujeme.
V.Šlehofer st.
Na prvním snímku malých Šnečků Jirka Leffler v podřepu a v modrém triku první zleva.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

Šneci to dnes odmakali

Sk Suchdol - TJ Snack Dobřany 4:1
(extr.ml.dorostu, Suchdol n.L., pá 25.5.)

Branka: Brtník Jan(Duchek T.+Neumaier)

Velmi dobrý a poctivý vykon dnes předvedli naši kluci. Opět jsme nastoupili s mladšimi žáky Vajdou, Gawendou a A.Duchkem, kteří i dnes odvedli kvalitní "prácičku". Zápas od zápasu roste prvním rokem starší žák "Magic" Neumaier. Výkony se konečně začína zvedat i starší bratr Aleše Duchka Tomáš.
Celý tým zaslouží pochvalu. Nade vše vynikli hráči Kalčík, Neumaier, Malotín a bratři Brtníkové. V domácích barvách předvedl obrovskou kvalitu David Braun, jemuž skvěle sekundoval Jakub Laurinc. Tým Suchdolu potvrdil pozici lídra extraligy mladšího dorostu.
V krásném areálu na jihu Čech se za hojného počtu fanoušků odehrála o pátečnim podvečeru kvalitní mládežnická hokejbalová bitva. I přes prohru můžeme být na kluky pyšní.
(Šle)
Sestava Šneků:
Brtníķ Ji
Brtník Ja Kalčík Neumaier Vaníček Gawenda
Duchek T. Duchek A. Vajda Malotín

Trenéři: Šlehofer V.mla a V.sta

Na snímcích TJ Snack Dobřany po utkání 25.5. v Suchdolu nad LužnicíFotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

 

 

Prohra Šneků i přes dobrý výkon

Kert Praha - TJ Snack Dobřany 5:2
(extraliga ml.dorostu, Praha, 20.5., neděle)

V rámci možností odehráli nedělní duel Šneci v kategorii mladšího dorostu. Na celek z horních pater extraligové skupiny B sice nestačili výsledkem, ale v poli to zas tak špatné nebylo. Opět dostali prostor mladší žáci a znovu se prezentovali velmi dobrým výkonem. (Šle)

Více už hodnotí pražský mládežnický duel trenér týmu V.Šlehofer ml. :
Dnes jsme odehráli dobré utkání s velmi těžkým soupeřem z Prahy. V začátku zápasu byla hra vyrovnaná a oba celky si vytvářely zajímavé šance, ze kterých vzešly úvodní branky. V úvodní třetině jsme inkasovali tradičně z našeho nedůrazu v předbrankovém prostoru, přesto jsme dokázali vyrovnat na 1:1, i následně na 2:2 po krásně souhře v přesilové hře mezi Vaníčkem a Matouškem, kterou zakončil bekhendovou střelou Jan Brtník.
V druhé třetině přišla pasáž cca 6 minut, kdy jsme pozdním přístupem k hráči darovali soupeři většinu stráveného času s balonkem na holi v naší třetině. V třetí části se hra opět vyrovnala, bohužel se nám žádnou branku nepodařilo přidat, tudíž jsme nemohli dnes pomýšlet na vítězství. Za hráče Kertu je zcela na místě vyzdvihnout výkon dvojice Kovárník-Suchánek,
u nás musím i přes prohru pochválit celý mančaft, protože i mladší žáci jako Aleš Duchek nebo Jakub Gawenda odehráli dobré utkání! Závěrem je třeba přiznat, že soupeř v důležitých momentech uměl přidat nadstavbu. My se musime z určitých chyb poučit, což určitě u nás mladých ještě chvilku potrvá. Poctivým a pravidelným tréninkem tomu musíme jít naproti, jiná cesty totiž neni. K tomu všemu jsme ale vedeni.

Mladší dorost Dobřan  po zápase na Kertu

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

Výhra Dobřan v Praze
Kovo Praha-TJ Snack Dobřany 0:4
(Extraliga MD, ne 13.5.11.30, Praha- Palmovka)

Branky: Rejda, Svoboda (Matoušek, Brtník),
Vaníček (Hošťálek,Brtník), Malotín

Mladší dorostenci dnes dopoledne odehráli duel na pražském asfaltu, který zrovna není v naší oblibě, ale budiž. Hrát musíš umět na všem.
Šneci to odbojovali a domácí přehráli i celkovým skóre. Vynikl Jirka Brtník v brance a v poli to všichni kluci poctivě odmakali.
Realizační tým V.Šlehofer mla a Hájek si tak připisuje první výhru. Za zmínku opět stojí nasazení dvojice naších mladších žáčků Aleše Duchka a a ještě o rok mladšího Radka Vajdy.
I oni mají na dílčím úspěchu velký podíl.
(Šle)

 

 

 

Dobojováno, Šneci letos končí

TJ Snack Dobřany - Hbk Karviná 4:5
(1.liga muži, sobota 5.5. 17h 3..semifinále, serie 0:3)

Branky: Skála(Šlehofer V.mla +Kovárik D.mla),
Kaňák L.(Truchlý+Juráček), Kovářík J.(ŠlehoferV.mla+Kovářík D.mla), Kaňák L.(Málek)

Končime sezónu. Bohužel se nám nepodařilo výborného soupeře ani jednou přelstít, ačkoliv jsme chvílemi byli velmi blízko akespoň k dílčímu úspěchu. Na to se ale pochopitelně nehraje. Navic vyhrát může jen jeden. Dnes to byla potřetí Karviná a zaslouženě putuje do finále.
Naši kluci za všechny boje zaslouží pochvalu. Se sezónou jsme se rozloučili jako sportovci, kteří poslední utkání odbojovali na pomyslných 120procent. Dnes zatáhli lídři Marek, Šlehofer V.mla, bratři Kovařici, Skála, Kaňák L. či Rubner, opět se kvalitním výkonem prezentovali mladíci Truchlý a Málek, kterým skvěle sekundovali bojovníci z řad dalších dorostenců Páv, Kaňák N. a Slehofer O.,
své bohaté zkušenosti předával Juráček, probral se i Jarda Kobr, každým zápasem šel nahoru Čechura s Hůrkou, dále věříme, že
ve šlépějích svého jmenovce v brance určitě půjde Marek Hájek a mohl bych pokračovat.
Škoda, že jsme alespoň jeden duel neurvali, mohlo to být hodně zajímavé...., ale jak už byla zminka, tým ze severu Moravy byl(alespoň v sestavě pro play off) zkušenější a vyzrálejší. V našem mančaftu se prohánělo hafo dorostenců, kteří navic bojovali souběžně i ve své kategorii extraligy st.dorostu, ale to bylo z naší strany i cílené.
Před několika "hodně" lety jsme také hrávali několik zápasů za vikend a nikdo se nás tehdy ani nemusel ptát např. na to, zda jsme unavení.... Měli jsme a máme sport rádi, to je celé. Čili opravdový sportovec "nefrfňá" a na zápas se musi těšit.
Další uplynulou sezónu vidíme s trenérskými kolegy Kovaříkem a Matouškem jako velmi těžkou, s nesčetně překážkami, ale i tak velmi úspěšnou.
V nejblizší době očekáváme zmodernizovaný a hlavně zkompletovaný moderní sportovní areál s krytou halou a věřime, že i kluci se opět posunou. No a další mladíky a prcky budeme nadále trpělivě do sportu resp.hokejbalu zasvěcovat. Co vic si tedy přát ??!!!
Teď dáme aktivní volno s využitím jiných sportů, turnajů a sejdeme se tradičně koncem července a začneme nanovo. Kluci, díky za další pěknou sezónu a na závěrečné to definitivně odpískáme.
(Šle)

Sestava:
Marek Hájek(SD)
Kaňák L. Málek(SD) Truchlý(SD) Kanák N.(SD)
Juráček Šlehofer O.(SD) Šlehofer V.mla
Kovářik D.mla Skála Kovářík J. Páv(SD)
Kobr Rubner(SD) Hůrka(SD) Čechura(SD)

Trenéři: Šlehofer V.sta Kovářík D.sta Matoušek

 

 

Na snímku TJ Snack Dobřany po utkání s Karvinou dne 5.5.

Zleva stojí: Trenér Kovářík D.st., Čechura, Šlehofer V.ml., Rubner, Kovářík J., Kobr, Šlehofer O., Páv, Málek , Skála
Pod nimi zleva: Kaňák L., Truchlý, trenér Šlehofer Václav st., trenér Matoušek, Kovářík D.ml., Juráček
Brankáři: Hájek a Marek sedící: Kaňák N.

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

TJ Snack Dobřany - Autosklo Pardubice 0:4
(Extraliga SD, so 5.5. 10h. 3.čtvrtfin., serie 0:3)

Starší dorostenci Dobřan prohráli ve čtvrfinale extraligy i potřetí, což znamená konec sezóny. Chyběl nám i bojovníček Zelenka, který se zranil mezi muži v play off s Přeloučí, dále Princl, Hůrka a další, to je jistě pro nás škoda, ale nelze se na to vymlouvat, neboť ti, co naskočili, vzdorovali kvalitnímu soupeři statečně. Bohužel jsme ale nedokázali vstřelit branku a sami inkasovali třikrát, čtvrtý gól padl již do odkryté klece. Nutno dodat, že jsme se změřili s velmi dobrým protivníkem, kterým Pardubice urcitě byly. Soupeři tedy k zaslouženému postupu gratulujeme.
Sezóna nám končí, někteří kluci v dorostu rovněž.
Nyní se jejich hokejbalová cesta posune mezi muže, kde už většina z nich delší
dobu působí.....
Mezi juniory poputují mladší kluci a tak pořád dokola. I přesto se svým trenérským kolegou Matouškem hodnotíme další sezónu za námi jako dobrou. Ano, najdeme v ni mnoho chyb, ale také spoustu nejen sportovnich zážitků a hlavně pak motivaci do sezón dalších.
(Šle)

Sestava Šneků:
Hájek - Hrubý
Brtnik Ji Brtník Ja Páv
Čech Šlehofer O. Mužík R.
Truchlý Málek Mužík T. Duchek T.
Matoušek Koželuh Kaňák N. a Sloup

Snímek st.dorostenců TJ Snack Dobřany po 3.zápase s Pardubicemi

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

Šnečci ve Štruncových sadech

Naši nejmenší se o nedávném víkendu představili v Plzni na hřišti, kde své zapasy standardně absolvuje tým Hbc Litice.
Šnečci hráli opravdu velmi dobře, určitě se u některých odráží i práce ve třech trénincích v týdnu. Shodují se členky vedení týmu přípravek Alice Hradská a Eva Česáková. Naši nejmenší i dvakrát ze tří zápasů zvítězili. Všichni aktéři plzeňského turnaje pak byli odměněni medailemi.
(Šle)

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

Mládež se měřila ve svátek s Jihočechy

TJ Snack Dobřany - Olymp Jin. Hradec 3 : 0
(úterý 1.8, extraliga mladšího dorostu)
Odehráli jsme kvalitní utkání bez ohledu na výsledek. Jak naši kluci, tak i soupeř se během roku postupně a viditelně zlepšují. Hráli jsme spolu již počtvrté, čili lze už maličko bilancovat.... Takže vydržet a postoupit o kategorie výš.
(Šle)

TJ Snack Dobřany - Olymp Jin. Hradec 5 : 8
(úterý 1.8, Přebor ml.žáků)
Kluci zápas odmakali a z obou stran se hrál kvalitní žakovský hokejbal. V našich barvách se opět proháněli hráči mladších ročníků.
(Šle)

Mladší žáci na snímku po nedávném utkání v Suchdolu nad Lužnicí.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

 

 

Muži i napodruhé prohráli, hráli i další Šneci

HBK Karviná - TJ Snack Dobřany 5:1, 5:3
(1.liga, 28.4. 17h., 29.4.10h., 1.a2.semifinále)
Série 2:0
Branky neděle: Šlehofer V.mla(Skála), Skála(Šlehofer V.mla+Juráček), Kovářík J.(Skála+Kaňák L.)
Sobota: Skála( Šlehofer V.mla+Kovářík J.)

Včera všechno špatně, nic víc k tomu ani nelze dodat. Karviná nás přejela jako lokomotiva drážní "drezínu".
Dnes velice dobré utkání. Domácím se konečně postavil soupeř. Dnes vyhrál pátým gólem do opuštěné klece zkušenější tým, nikoli lepší. Určitě víme, kde jsme chybovali. V týdnu si zápasy v klidu rozebereme a doma se pokusíme náležitě zareagovat. Asi netřeba někoho chválit, přesto za oba dny jde poukázat na výkony tří mladíků Hůrky, Málka a O.Šlehofera. Všichni pracovali pro tým a všichni si plnili svědomitě zadané úkoly. Věřím, že do serie promluví v domácich špílech výrazněji i tahouni, je jich tu v mladém kádru dost.
Závěrem:
Padáme 0-2 na zápasy, ale ve hře máme stále 3mečboly......
(Šle)


Sestava po oba dny:
Marek-Hrubý
Čechura Skála Kovařiķ D.mla
Hůrka Šlehofer O. Rubner
Kobr Kovářiķ J. Šlehofer V.mla
Málek Juráček Kaňák L.

Trenéři: Šlehofer V.sta a Kovářík D.sta

 

 

HAk Pardubice - TJ Snack Dobřany 3:1, 5:0
(Ex.SD, 28.4. 18.30h., 29.4.14.30h.,1.a2.čtvrtf.)
Série 2:0

 

TJ Snack Dobřany - SK Suchdol n.L. 0:10
(Extraliga ml.dorost, ne 29.4. 12h.)

 

Buldoci Stříbro-TJ Snack Dobřany 4:3
(Přebor ml.žáků, 27.4.pá 17h.)

 

Sk Suchdol - TJ Snack Dobřany 8:2
(Přebor ml.žáků, 28.4.so 12h.)
                                                                                               Petr Úbl hodnotí utkání: Zápas jsme odehráli pouze ve 3 mladších žácích doplněných nejmenšími. Se soupeřem jsme drželi tempo první i druhou třetinu. Ještě na začátku třetí byl stav 4:2, ale pak nás domácí jasně přehrávali a výsledek je tak zasloužený.

 

TJ Snack Dobřany B - Horní Bříza B 4:5ss
(2.liga, Západ, sk.B, 28.4. 15h.)

 

 

 

 

Postup st.dorostu do čtvrtfinále

TJ Snack Dobřany - Loko Česká Třebová 5:4
(Extraliga st.dorostu, 21.4. 15h., 2.osmifinále)

Předkolo play off, serie na zapasy 2:0

Nastoupili jsme bez hráců Truchlého a Málka a to záměrně. Tihle dva totiž udělali obrovský pokrok během dvou posledních sezón, když patří i mezi lídry našeho mužského Áčka.
Tuto mládežnickou soutěž oba převyšují o dvě třídy, při vší úctě k dalším soupeřům. Zároveň očekávám, že by tenhle fakt měl být metou pro ostatni mladé Šneky, šikulů je tu určitě dost.
Nicméně - dnes to byl od nás velmi špatný výkon. Odveta předkola play off extraligy st.dorostu se nám, i přes nakonec urochanou výhru, nepovedla .
Z naší strany se hrál hokejbal, který se vymykal nastaveným notám. Soupeř byl dnes lepší a nezaslouženě prohrál. Jediným pozitivem z naší strany bylo otočení výsledku z 2:4 na 5:4, když 3.část šnečí dorost vyhrál 3:0, třeba i tohle nás nakopne.
(Šle)

Sestava:
Hájek
Brtník Ji Matoušek Mužík T. Koželuh
Kaňák N. Hrubý Princl Mužík R.
Duchek T. Neimaier Sloup Páv
Hůrka Šlehofer O. Čech

Na snímku starší dorost TJ Snack Dobřany po utkání s Českou TřebovouFotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

Mladší dorost dnes vítězně

TJ Snack Dobřany - Olymp Jindřich.Hradec 8:1
(Extraliga ml..dorostu, 22.4. 12h., 22.kolo)

Kluci dnes odvedli dobrou práci a vysoko poráží tým z jihu Čech. Soupeř kousal zejména v 1.třetině, kdy byl stav 1:0 pro Dobřany. Od poloviny zápasu byli ale lepší naši Šneci a po zásluze vítězí. (Šle)

Sestava:
Brtník Ji
Matoušek Vajda R. Princl Duchek A.
Gawenda Bárta Rejda Kalčík Neumaier
Malotín Vaníček T. Duchek a TintěraFotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

Také mladší žácí vítězí
TJ Snack Dobřany - SK Pedagog České Budějovice 9 : 5
(neděle 22.4., 14h, přebor mladších žáků)

I naši mladší žáci zvládli víkendový zápas s vítězným pocitem, když přestříleli soupeře z jihu Čech. Více už hodnotí trenér Petr Úbl: Šnečci opět ovládli úvod zápasu, kdy vstřelili dva rychlé góly. Opět jsme se nechali uspat a zápas si nechali srovnat. Naštěstí jsme se ale nastartovali, zápas vzali do vlastních rukou a od druhé třetiny si náskok pohlídali. Následující "prodloužený" víkend nás čekají rovnou 3 zápasy, když v pátek 27.4. odehrajeme dohrávku ve Stříbře, v sobotu 28.4. nás čeká výjezd do Suchdolu nad Lužnicí a v úterý 1.5. nastoupíme doma v utkáníproti Jindřichovu Hradci, to bude pro kluky a náš tým velká zkouška.


Na snímku mladší žáci TJ Snack Dobřany po zápase s Českými Budějovicemi.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

TJ Snack Dobřany B - Plzeň Litice B 1:4
(2.liga - Západ, sk.B, neděle 22.4. 16h.)

 

 

 

V Přelouči rozhodnuto aneb Dobřany jsou v semifinále

HC Jestřábi Přelouč - TJ Snack Dobřany 1:4
(4.čtvrtfinále 1.ligy mužů, 15.4. 2018 11h., Přelouč)

serie: 1:3 na zápasy

Branky: Kovářik J.(Šlehofer V.mla), Ulm, Páv(Kaňák L.), Ulm( Kovářík J.)

Včera večer jsme zápas probrali, k tomu dobrá večeře, chvilka poklábosení... To se také musí..., ale pak hurá do "Hajan" . Na dnešní poledne bylo zapotřebí, pořádně se vyspat !
Bylo jasné, že Přelouč nebyla po zkl.části pátá náhodou. My ale čtvrtí také ne.
Maliičko jsme změnili některé věci.... a po zásluze vezeme rozhodující vyhru do Dobřan. Prolomili jsme i bariéru v podobě vstřelení gólu na odlišném povrchu, než na jakém hrajeme v našem krytém dolíčku v Dobřanech. Sice jsme dnes vedli, domácí přesto zakontrovali rychlým vyrovnáním. Nenechali jsme se ale rozhodit a poctivě dle jasných not pracovali dál. Vyplatilo se a vítězíme. Asi je na mistě zmínit i našeho soupeře pod vedením kamarádů( a po dnešek i "nepřátel") za všechny - L.Komůrky, M.Šmida, R.Štefanského či R.Sukupa, poněvadž právě Přelouč bezpochyby přispěla ke kvalitní hokejbalové K.O. bitvě. Také je třeba mít v hlavě, že pořád jde jen a pouze o sport. V něm to bývá jako na houpačce. Kdo se v této oblasti pohybuje a je sportovec, urcitě uzná, že všechno bývá krátkodobé. Jednou se daří, podruhé ne. A určtě je dobré, umět reagovat na obě varianty.
My se nyní radujeme, ale je jasné, že za týden jdeme do bojů zas.
Dnes nade všechny vynikl Karel Páv a asi se budu opakovat, když vyřknu, že Honza Marek tradicně uzamkl kasu. Celý mančaft zaslouží pochvalu a postupová cesta busem do Dobřan je zase jednou veselá. Všem klukům musím touto cestou poděkovat za celý vikendový výjezd za sportem na východ Čech, odjezdili to všichni po zadku a táhli za jeden provaz. To platí i pro duel v Č.Třebové. Na dálku zdravíme i trenerskeho kolegu Jana Matouška, který doma bojoval s mladším dorostem.
(Šle)

 

Sobotní prohra v Přelouči aneb Stav série 2:1 pro nás

Přelouč - TJ Snack Dobřany 3:0
(3.čtvrtfinále, 14.4. 17h. 1.liga)

Dnes to byl klasický play off zápas o prvním banánu.
Ten utrhli domácí. Byli o fous lepši a vítězí.
Rozhodl chtíč a ten měla o malinko větší Přelouč.
Je třeba umět přijmout porážku a navíc: Zítra je také hrací den.
My se musíme snažit ve 4.souboji ukázat početným fanouškům z řad domácího týmu, že hokejbal hrát umíme, ať to dopadne jakkoli. Myslím, že i naši dobřanští fandové jsou napjatí, takže i nepochybně jim. No a samozřejmě zvolit správný systém nevyhovujíci Jestřábům z Přelouče.....
(Šle)

 

Sestava Šneků po oba dny:
Marek - Hájek

Truchlý Málek Kaňák N.
Zelenka Šlehofer O. Hůrka
Kovářík D. Šlehofer V.mla Juráček
Ulm Kaňák L. Kobr
Kůrka Rubner Páv a Kovářík J.

Nehrající trenéři: Šlehofer V.sta +Kovářík D.sta

 

Snímek z Přelouče dne 15.4. v neděli po skončení 4.čtvrtfinále.
Na něm nekompletní sestava mužů TJ Snack Dobřany po postupu do semifinále 1.ligy
Chybí Juráček a Šlehofer O., na druhém snímku výprava Šneků po zápase st.dorostu v České Třebové dne 14.4.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

Loko Č.Třebová - TJ Snack Dobřany 2:4
(1.osmifinale extraligy st.dorostu, 14.4.)

Serie na 2 vítězná utkání
Branky: Hůrka 2, Truchlý a Brtnik J.

V daleké Č.Třebové se hrál vyrovnaný duel, v němž šli domácí do vedení. Naši kluci dokázali výsledek otočit až na 4:1. Domácí stačili v závěru snížit na konečných 2:4 z jejich pohledu. Za týden v sobotu se hraje v Dobřanech odveta, pokud v ní hosté uspějí, pak hned v neděli se rozhodne ve třetím duelu opět v krytém dobřanském dolíčku.(Šle)

 

 

Hráli i mladí Šneci a Šnečci

TJ Snack Dobřany - Hbc Prachatice 3:4ss
(extraliga ml.dorostu, neděle 15.4. 11.30h., Dobřany)
Kluci nenavázali na výhru z nedávna v Prechaticích. I v neděli se hrál vyrovnaný zápas. V nájezdech byli šikovnější hosté a píší si do tabulky o bodík navíc.

TJ Snack Dobřany - Tatran Třemošná 5:4ss
(Přebor mladších žáků, sobota 14.4. 10h., Dobřany)

Naši Šnečci vysokou porážku z úvodu jara v této soutěži od Třemošné svému soupeři oplatili, když vítězí po nájezdech.
Více už zápas přibližuje
trenér Petr Úbl:
Kluci začali dobře, když hned v úvodu zápasu odskočili o 2 branky. Soupeř však brzo rozdíl smazal a po zbytek zápasu byla hra obou týmů velmi vyrovnaná. V poslední minutě se Šnečkům podařilo utkání srovnat na 4:4 a utkání dospělo do nájezdů. Z nich se nakonec radují naši kluci a to až po šesté sérii. Výborným výkonem v nájezdech se blýskl golmánek Pavel Vajda, který soupeřům nedal téměř žádnou šanci prosadit se.

 

 

Hrála i přípravka a mini Šnečci ve Stříbře 15.4.v neděli.

Turnaje se zúčastnily tradičně týmy z okolí Plzeňska - tedy:
Stříbro, Plzeň, Třemošná, Litice a TJ Snack Dobřany pod vedením
realizačního týmu Hradská a Česák.

Naši Šnečci si vedli opět na výbornou a znovu jsme si užili pěknou sportovní podívanou.
Eva Česáková, TJ Snack Dobřany

Na snímcích naši nejmenší ve Stříbře a mladší dorostenci v momentkách z utkání doma s Prachaticemi dne 15.4. v neděli. (Šle)Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

 

 

 

 

Výhra Áčka mužů v sobotu i v neděli, hrály také dorosty

Snack Dobřany-Jestřábi Přelouč 4:0
(1.liga mužů, ne 8.4. 11h., 2.z. čtvrtfin. play off)
Stav série 2:0

Branky: Kovářik J.(Truchlý), Skála(Šlehofer V.mla+Kovářík D.mla), Juráček, Kovářík J.(Skála+Málek)

Opět se hrál vyrovnaný duel, v němž rozhodl i dnes kvalitní týmový výkon, nad který vyčníval tradičně Jan Marek v brance a v poli matador Marián Juráček. Výhru si připsali i tentokrát Šneci. Pořád ale platí, že musíte přeskočit tři překážky. My jsme sice po dnešku zvládli dvě, přičemž schází překonat ještě tu třetí. Je nám jasné, že laťka u té poslední může být hodně vysoko. Navíc nyní bude mít výhodu domácího placu soupeř. I on má tedy možnost zmíněné překážky dvakrát přeskočit. O tom, jak moc budou vysoké, rozhodneme my naším výkonem. Nepochybně bude v hlavách soupeře snaha, vrátit čtvrtfinále k pátému utkání do Dobřan. Čili, čeká nás náročný vikend. Jenže, to jsou právě ty zápasy, na které se těšíte a posouvají Vás dál....
V týdnu se tedy "jistojistě" pokusíme patřičně nachystat a v Přelouči se představit jako kvalitní protivník. Hezky se to píše, ale vše se ukáže, jako vždy, na hřišti. Toho jsme si pochopitelně vědomi. Asi také nebude na škodu, řídit se heslem: Neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil.....
(Šle)

Sestava Šneků v neděli:
Marek-Hájek
Kaňák N. Juráček
Kůrka Skála Páv
Kovářik J. Kobr Kovářik D.
Princl Truchlý Hůrka
Šlehofer V.mla Šlehofer O. Málek

Trenéři: Šlehofer V.sta, Kovářík D.sta a Matoušek J.sta

 

 

TJ Snack Dobřany-Jestřábi Přelouč 3:0
(1.čtvrtfinále 1.ligy mužů, 7.4. Serie 1:0)

Branky: Kovářík J.(Šlehofer V.mla), Juráček(Kovářík D.ml.+ Šlehofer V.mla), Skála(Šlehofer V.mla+Málek)

Serie hraná na 3 vítězná utkání začala dnes v 18h.v Dobřanech. Kluci úvodní duel zvládli.
Je to však jen jedna výhra, čili netřeba dělat závěry. (Šle)

Sestava Šneků:
Marek-Hrubý
Kaňák N. Juráček
Kůrka Skála
Kovářik J. Kobr Kovářik D.
Princl Truchlý Hůrka
Málek Šlehofer V.mla Zelenka

Trenéři: Šlehofer V.sta, Kovářík D.sta a Matoušek J.sta

 

Dorost v Písku vítězně

Hc ŠD Písek - TJ Snack Dobřany 0:2
(Extraliga staršího dorostu, so 7.4. 10h.)

Branky: Hůrka(Zelenka), Truchlý(Hůrka)

Dnes jsme to urvali a je to pro náš tým velmi povzbudivé do dalších bojů. Pisek je totiž velmi silný protivník.
Vyhnuli jsme se v předkole Karviné, která skončila devátá a právě osmý Písek s ní svede tuhý boj v 1.kole play off, na náš tým tak s největší pravděpodobností vyjde díky dnešní výhře příčka sedmá. Našim soupeřem tak bude pražské Kovo nebo Česká Třebová.
Předkolo, resp. osmifinále extraligy staršího dorostu bude mít zajímavou náplň mládežnických duelů. V týmu vyčníval tradičně (nejen výškou) hráč širšiho výběru ČR U20 - Tomáš Truchlý, který své vrstevníky svými ustálenými výkony permanentně převyšuje, ale také se opět činil jeden z nejlepších mládežnických gólmanů v ČR, náš 19-ti letý Marek Hájek-brankář, jenž chytal v dresu ČR jako jednička na posledním juniorském šampionátu
před dvěma roky v Anglii, tehdy v kategorii U18.
(Šle)

 

 

Na snímku TJ Snack Dobřany - st.dorost po extraligovém utkání v Písku dne 7.4.

Zleva stojí:
Matoušek J.st., Málek, Brtník Ja, Šlehofer O.,
Princl, Čech, Zelenka, Hůrka, Páv, Truchlý a Koželuh
Pod nimi zleva:
Hrubý, Brtník Ji, Duchek T., Neumaier, Šlehofer V.sta, Hájek a Matoušek J.ml.
Sedící: Kaňák N.Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

Hbc Plzeň - TJ Snack Dobřany 6:2
(Extraliga MD, ne 8.4. 14h., zkl.část)

Branky: Princl a Matoušek

Dnes jsme nezvládli 1.třetinu, když nás domácí přehráli po všech stránkách. V teto fázi nepomohlo takřka nic - změny v sestavě, oddechový čas, zkrátka vůbec nic. Jediné, co zafungovalo, byla 15.minuta a s ní konec úvodní hororové části, kde skóre 0:4 bylo ještě mírně vyjádřené vzhledem k našemu velmi a zbytečně bojácnému výkonu. O přestávce jsme si vše "chlapsky" vyříkali a druhou část vyhráli 2:0. V 3.třetině, se ve snaze ještě zápas "udělat" , vyrobíme chybku, kterou Plzeň ztrestá gólem, čímž duel definitivně rozhoduje.
Kluky za druhou a třetí část musime pochválit, neboť se probrali a začali se řídit notami, které dostali. Z úvodu se musíme poučit, ale také ho z hlav úplně vymýtit.
(Šle)

 

Také nejmenší hráli o víkendu

Přípravka Dobřan změřila síly s týmy z jihu Čech, když se postavila čelem Suchdolu n.L., Č.Budějovicím, Blatné a Prachaticím.
Sobotní turnaj přípravek v Čes. Budějovicích hodnotí vedoucí týmu
Jan Šlehofer:                 Nehráli jsme dobře v prvním zápase. Od druhého utkání jsme se postupně začali zlepšovat. Špatná koncovka nás tentokrát hodně zlobila. Určitě víme, na čem budeme nadále pracovat. I tak bych chtěl tým pochválit.

Minipřípravka nastoupila v Blatné v sobotu a změřila síly s dvěma týmy z Blatné, Čes.Budějovicemi a Prachaticemi.

Trenéři Dobřan to viděli takto:
A.Hradská: Tým statečně bojoval. V prvním zápase byli naši Šnečci zmatení,ale pak se rozjeli a odehráli velmi pěkné zápasy.

P.Česák:
S Č.Budějovicemi náš tým vysoko prohrál, ale v dalších třech zápasech se všichni Šnečci začali burcovat k lepším výkonům. Probudili se i naši malí střelci. Zápasy začaly být vyrovnané. Největší radost měli naši Šnečci z výhry nad domácím týmem
z Blatné,který porazili 5:1. Prolomili tak smolné tři prohry a dokázali si zaslouženě vybojovat i vítězství.

Děkujeme všem přítomným, kteří se sobotního utkání zúčastnili a Šnečky podporovali.

Na snímku minipřípravka v Blatné dne 7.4.2018Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

 

Výhra ve Strašecí a odčiněná blamáž z Ústí

Nové Strašecí-TJ Snack Dobřany 1:6
(Extraliga st.dorostu, 31.3.so 14h., N.Strašecí)

Branky: Hůrka (Duchek T.), Truchlý (Čech),
Málek(Hůrka+Truchlý), Málek(Zelenka)
Koželuh(Neumaier), Brtník Jan (Hůrka)

Kluci dnes pod vedením trenérské dvojice V.Šlehofer mla a Matoušek zvítězili v Novém Strašecí. Sice odjel náš tým v nekompletním složení, přesto byla vidět minimálně snaha, odčinit velmi špatný výkon, který jsme předvedli ve středu v Ústí nad Labem.
I v této kategorii nastoupili dnes ve velkém počtu kluci mladších ročníků a opět si vedli zdatně. Jak už bylo zde někde
zmíněno... - třeba se to našemu klubu jednou vrátí. Nikdy jsme se nebáli dávat šanci mladším klukům, ba právě naopak.
(Šle)

 

 

Mladší dorost dnes prohrál

Tj Snack Dobřany - Kert Praha 0:4
(Extraliga ml.dorostu, 30.3. pá 11h., Dobřany)

Mladší dorostenci Dobřan se ve sváteční den netradičně v pátek popasovali se silným soupeřem z Prahy. Po nedělní výhře nad týmem Kovo Praha se v Dobřanech představil druhý pražský tým - Kert, který v naší skupině B v rámci extraligy MD okupuje čelo tabulky. Naši kluci mladších ročníků narození opět a tradičně srdnatě bojovali, leč na kvalitu týmu hostí to tentokrát nestačilo. I tak jsme rádi, že se v těžkých zápasech mezi staršími kluky "obouchávají" mladší žáci Jakub Gawenda, Radek Vajda či Filip Čížek. Vynikajícím výkonem se prezentoval rovněž mladší žáček Aleš Duchek. Třeba nám to tihle zmínění v budoucnu vrátí a nejen oni. Nade všechny vynikl náš gólman Jiří Brtník, super práci v poli odvedli oba Honzové - Matoušek a Brtník, k nim se přidal Max Hošťálek, Matěj Malotín, Tomáš Duchek a starší žák Michal Neumaier, který již nastupuje i ve starším dorostu.
Závěrem: Jdeme vytyčenou cestou, permanentně a intenzivně pracujeme. Občas přeskočíme i nějakou překážku, s tim se ale jaksi počítá. Prostě, jdeme dál. Uvidíme, co to přinese. Všechny kluky za dnešek chválím.
(Šle)

 

Dorost špatně v Ústí

Elba Ústí nad Labem-TJ Snack Dobřany 7:1
(Extr. st.dorostu, středa 28.3. 18h., hř.Ústí n.L.)

Branka: Hůrka(Truchlý)

Zápas na kluzkém terénu se nám na severu Čech vůbec nepovedl. I přes úvodní a zároveň jediný gol v síti domácích jsme dnes vyhořeli. Elba byla lepší takřka ve všem. My se musíme probrat a s pokorou odčinit dnešek v sobotním duelu v Novém Strašecí. Domácímu týmu vedenému trenérem Honzou Fedákem k vítězství gratulujeme.(Šle)

Sesrava:
Hájek
Truchlý Málek
Matoušek Brtník Ja Neumaier
Čech Hůrka Chvojka
Šlehofer O. Mužík T. Zelenka
Malotín Brtník Ji Koželuh

 

 

 

Malí Šneci a mužská rezerva v bojích

Nejmladší Šnečci ( přípravka a minipřípravka) odehráli v sobotu 24.3. turnaj v Plzni.

Na turnaji minipřípravek se prezentovali úplné nejmladší Šnečci.

Více hodnotí vedoucí týmu Alice Hradská:
Sice jsme dvakrát prohráli( Plzeň -Dobřany 14:6 , Litice - Dobřany 4:2 ), ale tady nám o výsledek nejde. Byl to pro děti určitě velký zážitek. Chtěla bych pochválit samozřejmě celý tým ve složení Duban, Česák Hradská, Hradský, Kouba, Pezl, Poslední, Radvanovský a Soukup.
Turnaj v podání Šnečků nastiňuje také
Eva Česáková z řad rodičů a fanoušků klubu.
Oba zápasy jsme nakonec byli v pozici poražených, ale to nám vůbec nevadí. Děti se zlepšují a určitě se na tom pomalu podepisují nově zavedené tři tréninky v týdnu. Sobotní odpoledne se nám všem líbilo.

 

Mladší žáci absolvovali své první utkání v neděli 25.3. v naší nové aréně a rezerva si doma střihla dokonce víkendové dvojkolo, když dvakrát zvítězila.(Šle)

Přípravky a ml.žáky hodnotí Petr Úbl.
Naše nejmenší hokejbalové naděje se v sobotu 24.3. opět utkaly na regionálním turnaji ve Štruncových sadech, kde odehrály zápasy proti stříbrskému a plzeňskému týmu. Počasí naštěstí přálo a zápasy si užili všichni včetně rodičů. Klukům i holkám patří pochvala. Další turnaje nás čekají hned po Velikonocích, minipřípravka odehraje 7.4.v Blatné a přípravku čekají zápasy 8.4. v Českých Budějovicích. Oba turnaje jsou ve spojení s regionem Jih, a tudíž čeká děti pěkná porce zápasů.

 

TJ Snack Dobřany - HC Buldoci Stříbro 2 : 11
(neděle 25.3., Přebor mladších žáků)

Petr Úbl: Mladší žáci "posíleni" přípravkou tentokrát nestačili na o hlavu větší soupeře ze Stříbra. Zahráli si všichni hráči včetně těch nejmenších a sbírali zkušenosti při hře na celé hřiště. Soupeř dominoval zejména proti nejmenším, přesto jsme měli dostatek velkých příležitostí, kdy Stříbrské zachránil golman či branková tyč a tak škoda, že jsme se i brankově neprosadili lépe.

Závěrem: Z vysoké prohry od Buldoků se v budoucnu poučíme. Budeme trpěliví, poctivým tréninkem, a především zarputilostí nám vlastní, půjdeme dál. Třeba to klapne jindy.....(Šle)

TJ Snack Dobřany B - Viktoria Plzeň 10:1
TJ Snack Dobřany B - Vrány Černíkovice 7:4

(Dvojkolo 2.ligy Západ muži, 24.a 25.3. v Dobřanech)

Starší dorost doma vítězně

TJ Snack Dobřany - Alpiq Kladno 3:2
(Extraliga st.dorostu, 24.3. 17h., Dobřany)

Branky: Matoušek (Páv), Matoušek, Brtník Jan(Šlehofer O.)
Šneci resp. dobřanští dorostenci dnes vydřeli výhru nad těžkým soupeřem z Kladna. Kladeňáci, které kočíruje trenérské duo našich kamarádů Moravec a Bešťák, se sice ujali vedení 1:0. Naši kluci ale bojovností zápas otáčí až na příznivých 3:1. Takové je i skóre po 2.třetinách. Ve třetí časti tempo utkání graduje, hosté se přitahují na rozdíl jedné branky, načež domácí Dobřany již Kladnu srovnání skóre nedovolí. I soupeř zaslouží pochvalu za předvedenou hru, naši kluci zase za to, že se Kladnu postavili jako rovný rovnému a pěkně bez ostychu.
Hrál se klasicky svižný , dorostenecký hokejbal s gólovými šancemi na obou stranách. Vynikli především oba brankáři a v poli prokázal mimo jiné kvalitu mladší dorostenec Jan Matoušek.
(Šle)

Snímek J.Kobra po utkání 24.3. ex.SD Dobřany-Kladno
Zleva stojí:
Brtník Ji, Málek, Páv, Čech, Koželuh, Zelenka, Hůrka, Šlehofer O. a Brtník Jan

Pod nimi zleva:
Mužík T., Matoušek J.st., Duchek T., Hájek, Šlehofer V.st., Truchlý a Neumaier
(Chybí Matoušek J.ml. - zápas pro zranění nedohrál)Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

 

Mladší dorost také vítězně

Tj Snack Dobřany - Kovo Praha 8:2
(Extraliga ml.dorostu, 25.3. ne, 12h., Dobřany)

Také mladší dorostenci Dobřan zvládli premiéru v nové aréně a vysoko poráží soupeře z Prahy. Hosté vzdorovali především v první třetině. Pak již měli více ze hry domácí Šneci, což potvrdili i přesnými gólovými zásahy. Dnes se dá vyzdvihnout výtečný a nebojácný výkon mladšího žáka Aleše Duchka. Zápas odbojovali všichni aktéři utkání včetně našeho soupeře, čímž bylo o mládežnickou kvalitu postaráno. Mezi mladšími dorostenci se opět proháněli také další mladší žáci Jakub Gawenda a Radek Vajda. Pro klub je velmi povzbující, že nejen tento duel tihle caparti zvládli. Třeba zde vyrostou další kvalitní hokejbalisté.... (Šle)

Fotka uživatele TJ Snack Dobřany.

 

 

 

Malí Šneci a mužská rezerva v bojích

Nejmladší Šnečci ( přípravka a minipřípravka) odehráli v sobotu 24.3. turnaj v Plzni. Mladší žáci absolvovali své první utkání v neděli 25.3. v naší nové aréně a rezerva si doma střihla dokonce víkendové dvojkolo, když dvakrát zvítězila.(Šle)

Přípravky a ml.žáky hodnotí Petr Úbl.
Naše nejmenší hokejbalové naděje se v sobotu 24.3. opět utkaly na regionálním turnaji ve Štruncových sadech, kde odehrály zápasy proti stříbrskému a plzeňskému týmu. Počasí naštěstí přálo a zápasy si užili všichni včetně rodičů. Klukům i holkám patří pochvala. Další turnaje nás čekají hned po Velikonocích, minipřípravka odehraje 7.4.v Blatné a přípravku čekají zápasy 8.4. v Českých Budějovicích. Oba turnaje jsou ve spojení s regionem Jih, a tudíž čeká děti pěkná porce zápasů.

 

TJ Snack Dobřany - HC Buldoci Stříbro 2 : 11
(neděle 25.3., Přebor mladších žáků)

Mladší žáci "posíleni" přípravkou tentokrát nestačili na o hlavu větší soupeře ze Stříbra. Zahráli si všichni hráči včetně těch nejmenších a sbírali zkušenosti při hře na celé hřiště. Soupeř dominoval zejména proti nejmenším, přesto jsme měli dostatek velkých příležitostí, kdy Stříbrské zachránil golman či branková tyč a tak škoda, že jsme se i brankově neprosadili lépe.

TJ Snack Dobřany B - Viktoria Plzeň 10:1
TJ Snack Dobřany B -
Vrány Černíkovice 7:4

(Dvojkolo 2.ligy Západ muži, 24.a 25.3. v Dobřanech)

 

 

Nejmenší Šnečci bojovali v Plzni

Na turnaji minipřípravek se prezentovali úplné nejmladší Šnečci.

Více hodnotí vedoucí týmu Alice Hradská:
Sice jsme dvakrát prohráli( Plzeň -Dobřany 14:6 , Litice - Dobřany 4:2 ), ale tady nám o výsledek nejde. Byl to pro děti určitě velký zážitek. Chtěla bych pochválit samozřejmě celý tým ve složení Duban, Česák Hradská, Hradský, Kouba, Pezl, Poslední, Radvanovský a Soukup.
Turnaj v podání Šnečků nastiňuje také Eva Česáková z řad rodičů a fanoušků klubu.
Oba zápasy jsme nakonec byli v pozici poražených, ale to nám vůbec nevadí. Děti se zlepšují a určitě se na tom pomalu podepisují nově zavedené tři tréninky v týdnu. Sobotní odpoledne se nám všem líbilo.

 

 

Dorost doma vítězně                                                                              TJ Snack Dobřany-Buldoci Stříbro 4:0
(Extraliga st.dorostu, 21.3. 18h., Dobřany)

Branky: Hůrka, Matoušek, Truchlý(Matoušek+Šlehofer 0.), Matoušek(Zelenka+Páv)

Dnes to bylo z naší strany klasické mládežnické jančení. Škoda, hrálo se v nové aréně a kluci byli zbytečně nervózní. Ačkoli jsme měli nastavené noty maličko jinak.... Po korekturách v sestavě se to nepatrně zlepšilo. Přesto vím, že umíme zahrát lépe. Soupeř ze spřateleného Stříbra to dnes poctivě odbojoval po celé utkání. V sobotu do Dobřan dorazí Kladno, takže potrénujem, vyzkoušíme nějaké herní varianty a následně se vše pokusíme v utkání patřičně aplikovat.(Šle)

 

 

 

Také v neděli výhra mužů aneb Postup do čtvrtfinále

TJ Snack Dobřany - Tatran Třemošná 8:3
(1.liga, muži, 18.3. 13h. neděle, hala Dobřany)

Branky: Šlehofer Vá ml.(Truchlý+Málek), Juráček(Hůrka+Kobr), Hůrka(Zelenka+Juráček), Kovářík J.(Málek +Truchlý), Kobr(Skála+Juráček), Juráček(Čech+Hůrka), Málek,         Skála(Kovářík J.+Juráček)

Dnes to žadný galakoncert nebyl. Sice na tabuli po 2.třetinách svítilo příznivé skóre 7:0 pro domácí, ale 3.část jsme si chtěli hrát a malinko neřešili, že se míček může občas přetočit i na druhou stranu. Zkrátka i přes zmény jsme to dohráli velmi špatně. Soupeř hrál to, nač měl a my jsme často a nepochopitelně podlehli dojmu, že se vlastně nemůže nic stát. A také se stalo, Třemošenští zacílili třikrát, čímž gólové náloži a debaklu zamezili. Včerejšímu výkonu jsme se tedy nepodobali ani trochu. Splněn tak zůstal pouze předzápasový úkol v podobě zisku tří bodů.
Zase na druhou stranu je třeba si přiznat, že ne všechno se povede a zvlástě pak, když pořád něco tvoříš. Boření je vždycky snazší.
Víkend lze tedy hodnotit jako povedený, kluci
"v novém" vsítili patnáct branek oproti čtyřem inkasovaným, do tabulky si Šneci připsali šest bodů a v konečném zúčtování obsazují po základní časti velmi pěkné 4.místo. To nám dává dvoutýdenní pauzu a čekání na čtvrtfinalového soupeře, který vzejde z předkola. Celou zkl.část lze hodnotit také kladně, ano, byly zápasy nepovedené, ale také ty, na které budeme chtít v budoucnu navázat, tedy - nejen v play off.
Nyní doléčíme bebíčka, kvalitně potrénujem a vyrazíme do finální fáze hokejbalové sezóny.
(Šle)

Sestava dnes:
Hájek(od 31.min. Hrubý)
Hůrka Kůrka Kobr
Skála Šlehofer Vá ml. Šlehofer O.
Čech Kovářík Da ml. Kovářík J.
Juráček Truchlý Málek Zelenka

Trenéři: Šlehofer Vá st. a Kovářík Da st.

 

Tabulka 1.ligy mužů po zkl.části (22 kol)

1. Karviná                    111:62        49b
2. Polička                      101:49       48b.
3. SK Jihlava                 101:58       47b.

4. TJ Snack Dobřany   73: 48       43b.
5. Přelouč                        67:57      39b.
6. Olymp J.Hradec            85:58       39b.
7. SHC Opava                  61:46       38b.
8. HBC Prachatice             71:50       36b.
9. Svítkov Pardubice          81:72      36b.
10. Jungle Fever Kladno     72:70      33b.
11. HBK Bulldogs Brno      52:79       27b.
12. Kelti Beroun                 60:92      25b.
13. Nové Strašecí               53:86      25b.
14. Tygři M.Boleslav           52:107     23b.
15. Plzeň Litice                    41:81     11b.
16. Tatran Třemošná          33:104    10b.

O lepším postavení týmů se stejným počtem bodů rozhodl prvotně lepší vzájemný zápas.
Do předkola play off jdou týmy na 5.až12.místě.
Postoupivší 4celky z předkola se popasují
s první čtveřicí týmů po zkl.části. 13.a 14.mančaft čeká baráž o setrváni v 1.lize.
15. a 16. mužstvo z 1.ligy mužů sestupuje.
(Šle)

 

 

 

Výhra s Pardubicemi v novém

TJ Snack Dobřany-Svítkov Stars Pardubice 7:1
(1.liga-muži, 17.3. 10h., hala Dobřany)

Branky: Šlehofer O.(Kobr+Zelenka), Skála, Juráček(Šlehofer Vá ml.+Truchlý), Skála(Kovářík J.), Skála(Kovářík J.+Šlehofer Vá ml.), Skála(Šlehofer Vá ml.), Skála(Šlehofer Vá ml.)

Nová hala není kompletní, ani Šneci nebyli kompletní. Přesto si dnes vyšlápli na kvalitního soka z Pardubic. Úvod byl v režii domácího týmu a po zásluze z toho vyplynulo vedení 2:0.
Hosté ze Svítkova snižují v přesilovce na 1:2, důležitý další gól padá do sítě hostů (3:1).
Šneci ještě přidávají na plynu a zápas s kvalitním soupeřem z Pardubic dnes ovládají.

Nově otevřená, zdaleka ale ne zcela zhotovená(finální předání včetně přilehlého sportovního areálu se plánuje na cca konec srpna), hala je tedy dnes pokřtěna první brankou, kterou vsítil dorostenec Ondřej Šlehofer, ale také 5-ti gólovou kanonádou Petra Skály. Nepochybně se tedy otevírací zápas povedl co do výsledku či výkonu.
Šneci jej zvládli s těžkým soupeřem na jedničku.
Je třeba mít ale v hlavách, že jde stále o dílčí úspěch.

Raritkou či perličkou byli dnes, a doufejme, že nejen dnes, tří bývalí spolužáci z jedné třídy a jednoho školního ročníku 1999-2000 zde ze ZŠ v Dobřanech. Tři odchovanci TJ Snack Dobřany od žákovských kategorií - Daniel Hůrka, Daniel Čech a Ondřej Šlehofer oblékli společně dres A'-týmu Dobřan v 1.lize mužů. (Šle)

Sestava:
Marek - Hájek
Skála Truchlý Málek
Hůrka Kůrka Čech
Šlehofer O. Kobr Zelenka
Šlehofer Vá ml. Juráček Kovářík J.

Trenéři:
Šlehofer Vá st.+Kovářík D.st.
Masér a nehrající kapitán: Koželuh Š.

Na snímku muži po zápase 1.ligy 17.3. s Pardubicemi